Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 25/01/2019

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā

2018.gada nogalē Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta viena persona par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā.

Uzņēmuma amatpersona, 2015. un 2016.gadā, uzņēmumā interesēs, nolūkā izvairīties no PVN nomaksas, nodeva dokumentus ar tajos iekļauto nepatiesu informāciju par faktiski nenotikušiem darījumiem pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju sastādīšanai un iesniegšanai VID, tādējādi PVN deklarācijās par 2015. gada trīs mēnešiem, kā arī par 2016. gada septiņiem mēnešiem iekļāva apzināti nepatiesu informāciju par reāli nenotikušiem darījumiem.

Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā. Apsūdzētā darbību rezultātā valstij nodarīts zaudējums 483489,90 EUR apmērā.

Vienlaikus, kriminālprocesā tika uzsākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai juridiskai personai, jo noziedzīgo nodarījumu apsūdzētais izdarīja uzņēmuma interesēs.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA