Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 13/11/2019

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par nelikumīgu apsardzes sertifikātu izgatavošanu un izsniegšanu

2019.gada 31.oktobrī Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par personu grupā izdarītām noziedzīgām darbībām saistībā ar apsardzes sertifikātu izgatavošanu un izsniegšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, divas valsts amatpersonas apsūdzētas par dienesta viltojumu, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 327.panta otrajā daļā, savukārt viena persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 275.panta pirmās daļas un 275.panta otrās daļas par dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Personas tiek apsūdzētas par to, ka Rīgā, laika periodā no 2015.gada marta līdz augustam, būdami apsardzes darbības kvalifikācijas pārbaudījuma komisijā, protokolā iekļāva ziņas par tādām personām, kuras faktiski eksāmena kārtošanas vietā neatradās un pārbaudījumu nekārtoja. Apzinoties, ka apsardzes darbības kvalifikācijas pārbaudījuma protokolā fiksēti patiesībai neatbilstoši fakti un ka dokuments ir viltots, apsūdzētie nodrošināja viltotu ziņu iekļaušanu apsardzes eksāmenu informācijas sistēmā, ievadot neieradušos personu datus – vārdu, uzvārdu, personas kodu un ziņas par sekmīgu teorētisko zināšanu eksāmena nokārtošanu. Pamatojoties uz Apsardzes eksāmenu informācijas sistēmā iekļautajiem viltotajiem ierakstiem, Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldē vairākām personām tika nelikumīgi izgatavoti un izsniegti apsardzes sertifikāti.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

 

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA