Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 14/02/2019

Rīgas apgabaltiesa atstāj negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu krimināllietā par smagu miesas bojājumu nodarīšanu mazgadīgajam

2019. gada 13. februārī Rīgas apgabaltiesa atstāja spēkā Rīgas rajona tiesas spriedumu, kurā persona sodīta ar astoņu gadu un četru mēnešu reālu brīvības atņemšanu par smagu miesas bojājumu nodarīšanu mazgadīgajam un viņa mātei.

Kā informēja Rīgas Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore, saskaņā ar apsūdzību noziedzīgais nodarījums notika Jūrmalā 2017. gada 7. aprīlī. Apsūdzētais, atrodoties alkohola reibumā, strīda laikā vispirms vairākas reizes iesita ar dūri savai dzīvesbiedrei pa seju. Sievietes četrgadīgais dēls, redzot notiekošo vardarbību, sācis kliegt, kā rezultātā apsūdzētais vispirms viņu aiz drēbēm izkāra pa dzīvokļa logu, bet pēc tam iesvieda istabā, kā rezultātā zēna galva atsitās pret gultas apmali.

Arī pēc tam apsūdzētais vairākas reizes gan sievietei, gan viņas dēlam iesita ar dūrēm un spēra ar kājām, kā rezultātā cietušajiem tika nodarīti smagi miesas bojājumi. Notikušo pārtrauca Valsts policijas darbinieki, kas ieradās notikuma vietā. Turklāt, pēc tam, kad ieradās Valsts policija, apsūdzētais slepeni vēl paņēma no savas dzīvesbiedres EUR 30.

Persona tika saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 125.panta otrās daļas 2.punkta, 125.panta otrās daļas 8.punkta un 180.panta pirmajā daļas. Rīgas apgabaltiesas atstāja spēkā galīgo sodu astoņus gadus četrus mēnešus un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA