Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 28/03/2019

Tiesa apmierina prokurora protestu un notiesā personu par piedalīšanos ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā

Rīgas apgabaltiesa atzinusi par vainīgu vienu personu par aktīvu piedalīšanos ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā un sodījusi ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Šonedēļ kļuvis zināms pilns tiesas spriedums, ar ko Rīgas apgabaltiesa atcēla attaisnojošu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017.gada 4.augusta spriedumu personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 77.1 panta par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā, tas ir, par aktīvu piedalīšanos ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā, kas vērsts pret valsts teritoriālo neaizskaramību un ir pretrunā ar Latvijas Republikai saistošām starptautiskajām tiesībām, neievērojot normatīvos aktus.

Laika posmā no 2015.gada februāra līdz 2015.gada aprīļa beigām apsūdzētais, nebūdams Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības karavīrs, atradās Ukrainā, Luhanskas apgabalā, bruņotas militāras vienības sastāvā. Viņš, pielietojot šaujamieročus, apmācīja jaunus bruņotā konflikta dalībniekus šaujamieroča uzbūvē un lietošanā, tādējādi aktīvi piedalījās bruņotā konfliktā, kas vērsts pret Ukrainas teritoriālo vienotību.

Šīs apsūdzētā darbības ir pretrunā ar Latvijas Republikai saistošām starptautiskajām tiesībām, proti,  Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūtiem.

Rīgas apgabaltiesa atstāja spēkā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017.gada 4.augusta spriedumu daļā par personas attaisnošanu pēc Krimināllikuma 89.1 panta otrās daļas.

 

 

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA