Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 01/04/2019

Tiesās restorānu “Tokyo City” direktorus un juridiskās personas par “aplokšņu algu” maksāšanu

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas divas personas par “aplokšņu algu” maksāšanu divos ēdināšanas restorānos “Tokyo City”, kā arī procesus par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu divām juridiskajām personām, kuru interesēs abas restorānu direktores izmaksājušas grāmatvedības uzskaitē neuzrādīto darba samaksu ievērojamā apmērā.

Saskaņā ar apsūdzību, divu restorānu “Tokyo City” direktores laika posmā no 2017.gada aprīļa līdz 2017.gada decembrim nolēma restorānu darbiniekiem daļu no darba samaksas izmaksāt skaidrā naudā, līdz ar to tās izmaksāja darbiniekiem darba samaksu, kas nav uzrādīta grāmatvedības uzskaitē, jeb tās sauktās “aplokšņu algas”, tādējādi pārkāpjot darba samaksas noteikumus.

Lai netiktu aprēķinātas un ieturētas Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un Iedzīvotāju ienākumu nodoklis, viena no apsūdzētajām personām “aplokšņu algās” viena “Tokyo City” restorāna darbiniekiem uzņēmuma interesēs izmaksāja ne mazāk kā 16 274 EUR. Tādā veidā Latvijas Republikai nodarīja mantisko zaudējumu nenomaksāto nodokļu veidā 12 911 EUR apmērā (nenomaksāta Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksa 8050 EUR apmērā un nenomaksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis 4861 EUR apmērā). Savukārt otra apsūdzētā persona “aplokšņu algās” cita “Tokyo City” restorāna darbiniekiem uzņēmuma interesēs izmaksāja ne mazāk kā 11 026 EUR. Latvijas Republikai tika nodarīts mantisks zaudējums nenomaksāto nodokļu veidā 8747 EUR apmērā (nenomaksāta Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksa 5454 EUR apmērā un nenomaksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis 3293 EUR apmērā).

Kopā par abu  “Tokyo City” direktoru uzņēmumu interesēs izmaksātajām “aplokšņu algām” tika nodarīts mantisks zaudējums Latvijai nenomaksāto nodokļu veidā  21 659 EUR apmērā. Darbiniekiem “aploksnēs” izmaksātā daļa no darba samaksas par katru mēnesi bija līdz pat 600 EUR.

Par šādām iepriekš minētajām darbībām, personas tiek apsūdzētas par Krimināllikuma 217.1pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu juridisko personu interesēs.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.    

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA