Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 11/11/2019

Tiesās sešas personas par izspiešanu grupā, pielietojot vardarbību

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu sešu personu apsūdzībā par izspiešanu grupā. Izspiešana notikusi gan draudot, gan pielietojot vardarbību.

Saskaņā ar apsūdzību 2018. gada oktobrī visi seši apsūdzētie vienojās no kāda vīrieša iegūt naudu bez jebkāda pamata, piedraudot un pielietojot reālu vardarbību. Viņi visi ieradās pie cietušā mājās Rīgā un pieprasīja sākumā naudu 10 000 EUR, vēlāk prasījumu samazināja līdz 4 000 EUR. Viņi izteica draudus cietušo nogalināt, ierakt kapā un nodarīt miesas bojājumus. Pēc tam vairāki no apsūdzētajiem pielietoja vardarbību, tai skaitā, sperot ar kāju, sitot ar dūrēm un ar beisbola nūju. Tāpat viņi pielietoja vardarbību pret cietušās personas paziņu. Tā kā cietušajam nebija tādas naudas, viņi visi ar varu cietušo aizveda pie mātes, turpināja draudēt un pieprasīt naudu arī viņas dzīvesvietā.

Cietušie vērsās Valsts policijā nākamajā dienā pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas.

Visas personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 183.panta otrās daļas.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA