Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 26/02/2019

Trīs personas tiesās par neīstu apsardzes sertifikātu izgatavošanu un realizēšanu

2019.gada 25. februārī Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu pret trim personām par neīstu apsardzes sertifikātu izgatavošanu un realizēšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētie laika posmā līdz 2016.gada aprīlim tikās ar personām, kuras vēlējās saņemt apsardzes sertifikātu un piedāvāja to saņemt, nekārtojot Apsardzes darbības likumā noteikto obligāto apsardzes darbinieka kvalifikācijas pārbaudījumu. Apsūdzētie informēja, ka šāda apsardzes sertifikāta saņemšana maksās 400 EUR.

Pēc kā, apzinoties, ka personas nekārtos apsardzes darbinieka kvalifikācijas pārbaudījumu, apsūdzētie pieņēma no šīm personām naudu 400 EUR apmērā kā samaksu par neīsta apsardzes sertifikāta izgatavošanu. Savukārt personas nodeva apsūdzēto rīcībā dokumentus, kas nepieciešami apsardzes sertifikāta saņemšanai, tai skaitā, savus personas datus un fotogrāfiju.

Apsūdzētie izgatavoja neīstus apsardzes sertifikātus kopskaitā 13 personām. Viltotos apsardzes sertifikātus apsūdzētie izsniedza personām gan personīgi, gan nosūtīja pa pastu. Tādā veidā apsūdzētie izdarīja viltota dokumenta izgatavošanu un realizēšanu, par ko samaksa bija jau saņemta.

Personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 275.panta otrās daļas.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA