Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 27/06/2019

Trīs vīriešus tiesās par slepkavības izdarīšanu

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukti trīs vīrieši par slepkavības izdarīšanu Auces novadā. Lietā celtas apsūdzības četrām personām, bet viens no viņiem nepiedalījās slepkavības izdarīšanā.

Kā norādīts lēmumā, 2018. gada jūlijā četri apsūdzētie lietojuši alkoholu un izlēmuši pārmācīt savu paziņu, kurš it kā par viņiem sniedzis nepatiesu informāciju. Apsūdzētie ar varu atveduši cietušo uz mājas pagalmu, situši un spīdzinājuši viņu. Viens no apsūdzētajiem devies mājās. Trīs palikušie turpinājuši vardarbīgi izturēties pret cietušo, kā arī aizveda viņu uz pamestu noliktavu, kur atstāja. Pēc pusnakts trīs apsūdzētie izlēma atgriezties noliktavā un, lai slēptu nozieguma pēdas, nodūra cietušo ar vismaz 60 dūrieniem.

Ar šādām savām noziedzīgām darbībām, apsūdzētie izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma  126.panta otrajā daļā 2., 3. un 6.punktos, 152.panta otrajā daļā, 117.panta 2., 4., 8. un 10.punktos

Lieta nodota izskatīšanai  Zemgales rajona tiesai.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA