Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 14/03/2019

Valsts policijas amatpersona sodīta par piesavināšanos nelielā apmērā

2019. gada janvārī Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūras prokurore vienošanās procesa kārtībā pabeigusi kriminālprocesu, kurā tika apsūdzēta Valsts policijas amatpersona par piesavināšanos nelielā apmērā.

Valsts policijas amatpersona apzinoties, ka Valsts policijas lietošanā esošo SIA “Circle K Latvia” degvielas uzpildes karti, atļauts izmantot tikai degvielas uzpildīšanai Valsts policijas dienesta transportlīdzekļos, mantkārīgu motīvu vadīts, nolēma piesavināties Valsts policijas degvielu. Īstenojot savu noziedzīgo nodomu viņš iepildīja degvielu savā personiskajā transportlīdzeklī, pēc kā čeku par iepildīto dīzeļdegvielu pievienoja atskaitei par izlietoto degvielu Valsts policijas dienesta transportlīdzeklim.

Ar šādām savām darbībām Valsts policijas amatpersona izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 180. panta pirmajā daļā.

Apsūdzētais labprātīgi atlīdzinājis pieteikto kaitējuma kompensāciju, kā arī vaļsirdīgi atzinies un nožēlo izdarīto.

Par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 180. panta pirmajā daļā, piespriests sods – brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem. Saskaņā ar Krimināllikuma 55. pantu sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz sešiem mēnešiem.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA