Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 29/03/2019

Valsts policijas amatpersonu tiesās par kukuļa izspiešanu

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukts Valsts policijas darbinieks par kukuļa izspiešanu 15 000 EUR apmērā no privātpersonas.

Saskaņā ar apsūdzību notikumi risinājās laika posmā no 2016.gada 6.jūlija līdz 2018.gada 29.janvārim, kad apsūdzētais ieņēma Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes galvenā inspektora amatu. Būdams amatpersona, viņš radīja maldīgu priekštatu privātpersonai par to, ka ir tiesīgs veikt izmeklēšanas darbības kādā ar privātpersonu saistītā kriminālprocesā un ietekmēt tā tālāko virzību. Amatpersona kukuļa nenodošanas gadījumā draudēja nostādīt privātpersonu tādos apstākļos, kuros privātpersona ir spiesta dot kukuli, lai novērstu kaitīgās sekas viņa likumīgajām interesēm.

2018.gada februārī speciālās izmeklēšanas eksperimenta laikā viņš tika aizturēts.

Ar šādām savām noziedzīgām darbībām, apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts  Krimināllikuma 320.panta otrajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai  Rīgas rajona tiesai.                                       

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA