Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 07/05/2020

Daugavpilī tiesās personas par laupīšanu un smagu miesas bojājumu nodarīšanu

Daugavpils prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu divu personu apsūdzībā par kāda vīrieša aplaupīšanu saistītu ar vardarbību, kā rezultātā iestājās cietušā nāve.

Saskaņā ar lēmumu 2018.gada 23.septembrī abi apsūdzētie gaidīja cietušo pie viņa dzīvesvietas Daugavpils novadā, lai saņemtu naudu elektroenerģijas iegādei. Viņi abi vienojās uzbrukt paziņam un, kad cietušais bija atnācis, iesita viņam un atņēma naudu 24 EUR vērtībā. Viņi atgriezās nākamajā dienā un ielauzās mājā pie jau minētā cietušā, pieprasīja viņam naudu un vairākas reizes iesita pa galvu un pārējo ķermeni. Pēc tam apsūdzētie nolaupīja cietušajam piederošo mantu 190 EUR vērtībā un pameta nozieguma vietu. Pēc vairākām nedēļām cietušais mira no gūtajiem ievainojumiem.

Abas personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 176.panta otrās daļas un Krimināllikuma 176. panta ceturtās daļas (likuma redakcijās, kas bija spēkā līdz 2019.gada 2.jūlijam). Viena persona apsūdzēta arī pēc Krimināllikuma 185.panta pirmās daļas.

Lieta nodota izskatīšanai Daugavpils tiesā.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA