Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 19/06/2020

Tiesai nodod krimināllietu Saeimas deputāta Ata Zakatistova apsūdzībā par 26 620 EUR izkrāpšanu

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Urbāns tiesai nodevis krimināllietu divu personu apsūdzībā par finanšu līdzekļu 26 620 EUR apmērā izkrāpšanu un mēģinājumu izkrāpt finanšu līdzekļus 2 420 EUR apmērā no SIA “Eco Baltia grupa”.
Krimināllietā uzsākts arī process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai (par tās amatpersonas izdarītu krāpšanu juridiskās personas interesēs).
Jau iepriekš ziņots, ka saskaņā ar apsūdzību 2016. gadā Atis Zakatistovs vienojās ar AS “Eco Baltia” padomes priekšsēdētāju Viesturu Tamužu par finanšu līdzekļu izkrāpšanu no AS “Eco Baltia” meitassabiedrības SIA “Eco Baltia grupa” nolūkā finansēt A.Zakatistovu kā politiskās partijas politiķi. V.Tamužs informēja SIA “Eco Baltia grupa” vadību par nepieciešamību viņam saņemt A.Zakatistova sniegtās konsultācijas, jau iepriekš zinot, ka faktiski konsultācijas netiks sniegtas. Saskaņā ar līgumiem, kas tika noslēgti starp SIA “Eco Baltia grupa” un A.Zakatistovam piederošo uzņēmumu SIA “Per capita”, laika periodā no 2016. gada jūnija līdz 2017. gada maijam A.Zakatistovam bija jāsniedz konsultācijas par organizācijas pārmaiņu vadības jautājumiem un vides, ilgtspējīgas un resursu taupības politikas izstrādes jautājumiem.
Lai gan konsultācijas faktiski netika sniegtas, A.Zakatistovs ik mēnesi iesniedza SIA “Eco Baltia grupa” apmaksai rēķinus par it kā sniegtām konsultācijām, bet V.Tamužs neinformēja SIA “Eco Baltia grupa” vadību, ka līgumos paredzētās konsultācijas faktiski nav saņemtas. SIA “Eco Baltia grupa”, būdama maldināta par konsultāciju sniegšanas faktu, pārskaitīja uz SIA “Per capita” bankas kontu kopumā 26 620 EUR. SIA “Eco Baltia grupa” neapmaksāja pēdējo iesniegto rēķinu par 2420 EUR, jo uzņēmuma vadībai radās aizdomas, ka noslēgtie konsultāciju līgumi tiek izmantoti nelikumīgai politiskās partijas finansēšanai.
Personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas par svešas mantas lielā apmērā iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos un ar viltu, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.
Lieta nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.


Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ