Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 18/03/2020

Tiesai nodod krimināllietu valsts amatpersonas apsūdzībā par kukuļa pieprasīšanu

Šī gada 12.martā Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors ir pieņēmis lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai pret divām personām – valsts amatpersonu, kas ieņem atbildīgu stāvokli, un vienu privātpersonu.

Valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, apsūdzēta par kukuļa 10 000 EUR pieprasīšanu, t.i., noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 320.panta ceturtajā daļā, kā arī nelikumīgu munīcijas glabāšanu, t.i., noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 233.panta otrajā daļā.

Privātpersona apsūdzēta par kukuļa 10 000 EUR apmērā apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas, t.i., par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 323.panta pirmajā daļā.

Šī kriminālprocesa ietvaros uzsākts arī process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu pret vienu juridisku personu.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras

Preses sekretāre

Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444

E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA