Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 23/03/2020

Tiesās vardarbīgu vīrieti par bijušās dzīvesbiedres nolaupīšanu

Ogres rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu vīrieša apsūdzībā par to, ka viņš gan draudējis nogalināt un nodarīt smagu miesas bojājumu, gan nolaupījis savu bijušo dzīvesbiedri.

Apsūdzētais vīrietis ar savu bijušo dzīvesbiedri nedzīvo kopā jau aptuveni trīs gadus, taču viņiem ir kopīgs bērns. Vīrietis turpina sievieti izsekot, izteikt draudus, jaukties viņas personīgajā dzīvē. 2018. gada novembrī apsūdzētais draudēja cietušo nogalināt. Tā kā jau iepriekš viņš bija pielietojis fizisku vardarbību, tad uzskatāms, ka draudi bija reāli. Savukārt 2019. gada novembrī apsūdzētais sekoja savai bijušajai dzīvesbiedrei līdz kapiem Ogres novadā, tur viņu vardarbīgi nolaupīja un aizveda savā automašīnā. Viņš draudēja viņu nogalināt, kā arī pret viņas gribu pārvadāja savā automašīnā un aizveda uz savu dzīvesvietu Rīgā. Tur viņu vakarā aizturēja Valsts policijas darbinieki, jo radinieki par nolaupīšanu bija ziņojuši iepriekš.

Vīrietim inkriminēta arī šaujamieroča munīcijas iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgas atļaujas šādos apstākļos.

 Persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 132.panta, 153.panta pirmās daļas un 233.panta otrās daļas.

Lieta nodota izskatīšanai Zemgales rajona tiesai Ogrē.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras

Preses sekretāre

Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444

E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA