Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 25/11/2020

Persona saukta pie kriminālatbildības par fizisku un emocionālu vardarbību pret sievieti un bērnu

2020.gada novembrī Ogres rajona prokuratūras prokurore, izskatot krimināllietas materiālus, pieņēmusi lēmumu pie kriminālatbildības saukt personu par fizisku un emocionālu vardarbību pret sievieti un bērnu.

Apsūdzētais, apdraudot cietušās sievietes veselību, ar nodomu nodarīt jebkura smaguma pakāpes miesas bojājumus, atrodoties viņu kopīgajā dzīvesvietā, vairākkārtīgi izdarīja tīšas darbības miesas bojājumu nodarīšanai, proti, būdams alkohola ietekmē, sadzīviska konflikta laikā tīši ar galvu izdarīja sitienu pa sievietes degunu, ne mazāk kā 15 reizes iesita cietušajai pa galvu un seju, meta viņas virzienā traukus, kā arī iespēra viņai pa ribām ar labo kāju ne mazāk par 5 reizēm.

Tāpat apsūdzētais vīrietis psihiski vardarbīgi apgājās ar sievietes mazgadīgo bērnu, jo bērna klātbūtnē pielietoja vardarbību pret viņa māti viņu kopīgajā dzīvesvietā. Tādā veidā ar savu rīcību apsūdzētais nodarīja mazgadīgajam psihiskas ciešanas emocionālās vardarbības veidā, nenodrošināja viņam drošu un attīstībai labvēlīgu vidi. Pārdzīvotās emocionālās vardarbības rezultātā bērnam tika radīti negatīvi psiholoģiskie un emocionālie pārdzīvojumi. Šādi rīkojoties vīrietis pārkāpa Bērnu tiesību aizsardzības likuma 9.panta otro daļu.

Vīrietis apsūdzēts par to, ka izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 126. panta otrās daļas 7.punktā un Krimināllikuma 174.panta otrajā daļā.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņa vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

           

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA