Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 11/02/2021

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu personas apsūdzībā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā

Nodokļu un muitas lietu prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzēta kāda persona par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā.

Saskaņā ar celto apsūdzību persona bija kādu trīs SIA valdes locekle un saimnieciskās darbības faktiskā veicēja. Apsūdzētās kā uzņēmumu vadītājas pienākums bija aprēķināt maksājamo nodokļu summas, noteiktajā termiņā un pilnā apmērā valsts budžetā nomaksāt nodokļus un nodevas, kā arī kārtot uzņēmuma grāmatvedību.

Apsūdzētā Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk tekstā – VID) iesniedza pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk tekstā – PVN) deklarācijas ar pielikumiem, kurās aprēķināja valsts budžetā iemaksājamo PVN, bet likumā noteiktajā termiņā un pilnā apmērā aprēķinātās nodokļu summas valsts budžetā nenomaksāja, tādējādi izvairoties no nodokļu nomaksas.

Turklāt apsūdzētā, organizējot SIA finansiāli – saimniecisko darbību un nodrošinot VID ziņojumu par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākumu nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī iesniegšanu, pretēji normatīvo aktu prasībām un deklarētajam labprātīgi, savlaicīgi un pilnā apmērā neveica aktuālos valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumus valsts budžetā.

Tādā veidā apsūdzētā persona laika posmā no 2015. gada 1. augusta līdz 2018. gada 31. maijam izvairījās no nodokļu nomaksas, kopumā nodarot valstij zaudējumus 714 504,68 EUR apmērā.

Prokurors apsūdzēto saucis pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 218. panta otrās daļas, kā arī pieņēmis lēmumu nodot tiesai procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA