Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 05/12/2018

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu pret kādu bijušo zvērinātu tiesu izpildītāju par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā

2018.gada 22.novembrī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds bijušais zvērinātu tiesu izpildītājs par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ar ko radīts mantisks kaitējums lielā apmērā.

Lasīt vairāk
Publicēts 05/12/2018

Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā soda ar reālu brīvības atņemšanu

2018.gada 26.novembrī Latvijas Republikas Augstākās tiesas Krimināllietu departaments pieņēma lēmumu noraidīt apsūdzētā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā kasācijas sūdzību un atstāt negrozītu Rīgas apgabaltiesas 2018.gada 3.aprīļa spriedumu, ar kuru apsūdzētais sodīts ar reālu brīvības atņemšanu uz 5 mēnešiem, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz diviem gadiem. Turklāt no apsūdzētā valsts labā nolemts piedzīt 36 050,59 EUR.

Lasīt vairāk
Publicēts 05/12/2018

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par uzbrukumu policijas darbiniekam

2018.gada 3.decembrī Bauskas rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā par uzbrukumu policijas darbiniekam apsūdzēts kāds agrāk sodīts vīrietis.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA