Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 08/04/2021

Krimināllieta par mazgadīga bērna slepkavību nodota tiesai medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanai

2021.gada 1.aprīlī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore pieņēmusi lēmumu par krimināllietas nosūtīšanu tiesai medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanai personai, kura izdarījusi sava mazgadīgā bērna slepkavību, bērnu noslīcinot.

Lasīt vairāk
Publicēts 07/04/2021

Apmierina virsprokurora protestu lietā par fiziskās personas maksātnespējas procesa izbeigšanu

Latvijas Republikas Augstākā tiesa (turpmāk – Senāts) 2021.gada 31.martā apmierinājis Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurora protestu lietā, kurā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesis nepamatoti atzina, ka Maksātnespējas likumā noteiktajā termiņā nav pieteicies neviens kreditors un tāpēc fiziskās personas maksātnespējas process ir izbeidzams.

Lasīt vairāk
Publicēts 01/04/2021

Paātrinātā procesa kārtībā apsūdzētajam par kontrabandu nosaka sodu

2021. gada martā Dienvidlatgales prokuratūras prokurors paātrinātā procesa kārtībā nosūtīja uz tiesu krimināllietu vienas personas apsūdzībā par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas teritorijā, noslēpjot tās no muitas kontroles un nedeklarējot (kontrabanda), ievērojamā apmērā.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA